JAK SI SPRÁVNĚ VYBRAT FILTR

Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) je více než 80 % akutních zdravotních obtíží, které se vyskytnou v průběhu cestování, spojeno s nekvalitní pitnou vodou. Zjištění kontaminace vody je nákladný a časově náročný proces. Cestovatelům se proto doporučuje vždy při pochybnostech o kvalitě pitné vody používat spolehlivý a dobře udržovaný vodní filtr nebo prověřený dezinfekční přípravek. 

Přenosný systém pro přípravu pitné vody by měl být součástí každé cestovní lékárničky. V mnoha státech jsou mobilní filtrační systémy používány také jako záložní řešení v domácnosti pro případy výpadků nebo omezení veřejných dodávek pitné vody v důsledku technických poruch a přírodních nebo humanitárních katastrof.   

Při výběru filtru a dezinfekčního prostředku je vhodné zvážit preferovaný způsob cestování a destinace, které se chystáme navštívit. Švýcarská společnost KATADYN nabízí ucelený sortiment přenosných systémů pro přípravu pitné vody určených nejen pro vyznavače outdooru a svobodného cestování, nýbrž pro všechny, kteří věří v sofistikovaná a ekologická řešení.

  • Kompaktní cestovní filtry série Ultralight vynikají snadnou obsluhou, malými rozměry a velmi nízkou hmotností. Jsou vhodné pro kratší individuální cestování a dovolenkové pobyty v ubytovacích zařízeních. Revoluční kompaktní filtr integrovaný v plastové lahvi KATADYN MyBottle vybavený dezinfekční patronou ViruPur kombinuje při nízké pořizovací ceně a snadné manipulaci vlastnosti mechanických filtrů a dezinfekčních prostředků. Mechanický filtr KATADYN Mini s keramickou filtrační kartuší zcela naplní požadavky cestovatelů s minimalistickou výbavou či vám dobře posloužení coby záložní řešení pro nenadálé situace 
  • Filtry série Backcountry s membránou ze skelného vlákna umožňují rychlou filtraci a snadný a téměř bezúdržbový provoz. Kvalitní zpracování z lehkých a odolných plastů předurčuje filtry série Backountry k využití pro lehký trekking a kempování v přírodě, a to jak pro jednotlivce, tak i pro menší skupiny (až 4 osob)
  • Série Endurance je reprezentována filtry s extrémně dlouhou životností a přesnou keramickou membránou, kterou lze přímo v terénu opakovaně očistit. Tyto vysoce spolehlivé a přesné filtry jsou určeny pro profesionály, zkušené cestovatele a vyznavače autentického outdooru

POZOR! Filtrační systémy KATADYN nejsou určeny k filtraci mořské nebo chemicky znečištěné vody, jako je voda průmyslová nebo domovní odpadní voda, voda z důlní těžby nebo voda ze zdrojů nacházejících se v blízkosti rozsáhlých zemědělských provozů. Filtry KATADYN nedokáží z těchto zdrojů vytvořit bezpečnou pitnou vodu, neboť nejsou schopny odstranit veškeré chemikálie, radioaktivní materiál ani částiče menší, než je uvedeno ve specifikaci každého filtru.