KATADYN HIKER PRO

KATADYN Hiker Pro je nejprodávanějším mikrofiltrem na americkém outdoorovém trhu. Filtr je nyní nově k dispozici jako transparentní umožňující sledovat filtrační proces. Jde o poměrně malý filtr s hmotností nepřevyšující 233 g, který však díky své široké filtrační ploše (271 cm2) poskytuje neočekávaně vysoký výkon (cca 48 záběrů k získání 1 l vody). Z vody spolehlivě eliminuje baktérie, prvoky, cysty, řasy, spory a usazeniny. Údržba filtru venku je velice snadná díky omyvatelné ochranné síťce, která rovněž významně prodlužuje životnost 0,2mikronové sklovláknité filtrační kartuše. Aktivní uhlík obsažený v kartuši pak zlepšuje chuť vody a odstraňuje zápach. Instalace a odnímání vstupní a výstupní hadičky je více než snadné díky rychlospojům. Filtr je kompatibilní s většinou hydratačních lahví a systémů. Součástí balení je předfiltr, omyvatelná ochranná síťka na filtrační element, 2 sady hadiček na rychlospoj, Easy Fill(TM) adaptér na lahev a cestovní pouzdro.


Výkon: až 1 l / min v závislosti na zakalení zdrojové vody (určen k filtraci čiré až mírně zakalené vody)

Životnost: až 1 150 l v závislosti na zakalení zdrojové vody

Rozměry: 7,6 x 16,5 x 6,1 cm 

Hmotnost: 233 g

Účinnost: eliminuje baktérie, prvoky, cysty, řasy, spory, usazeniny, zlepšuje chuť vody a redukuje zápach

Technologie: mechanický tlakový mikrofiltr s přímou ruční pumpou, 0,2 mikronová AntiClog(TM) sklovláknitá kartuše obsahující aktivní uhlík

Testy: Bachema AG, Switzerland, 01.07.2010 - Raoultella terrigena, Salmonella typhimurium; Bachema AG, Switzerland, 07.12.2004 - Psedomonas aeruginosa; University of Arizona, USA, 28.06.1995 - Klebsiella, Cryptosporidium


NAŠE TIPY:

Hiker Pro je vyroben z plastu. Dobře vám tedy poslouží, budete-li s ním zacházet s běžnou dávkou opatrnosti, nicméně bude špatně snášet hrubé zacházení. Hiker Pro má sklokeramickou filtrační kartuši, co se týče jejího čištění, je téměř bezúdržbový. To však na druhou stranu znamená, že není vhodný pro filtraci vody ze zakalených zdrojů, jelikož povrch kartuše by se poměrně rychle zanesl, což by podstatně snížilo životnost filtru. Díky své univerzálnosti je Hiker Pro vhodný pro všechny vyznavače pobytu v přírodě od kempařů přes cykloturisty až po příznivce vodáckého sportu.


ZAJÍMAVOSTI:

KATADYN Hiker Pro byl US Backpacker Magazinem označen jako nedostižný outdoorový pomocník, při čemž 4 z 5 amerických outdoorových obchodníků jej zvolilo za uživatelsky nejpřátelštější filtr na vodu.

Nejnovější recenzi filtru Hiker Pro publikovanou v časopisu Přežít si můžete přečíst níže:


VSTUPTE